چگونه زنان به غیر از همسر خود دل می بندند - روانشناسی
یکشنبه 14 مهر 1387

یک کارشناس ارشد روانشناسی در خصوص تمایل زنان نسبت به مردان غریبه گفت : خیلی از مردان به خاطر مشاغل زیاد و سخت روانشناسی زنانه را نمی دانند و نیازهای همسر خود را پاسخ نمی دهند و در این زمینه زنان دچار خلاء عاطفی می شوند  و لذا اگر زنان اختلالات شخصیتی و روانی داشته و از پایه های اعتقادی ضعیف برخوردار باشند همیشه به دنبال گدایی احساسات و در نتیجه بروز ناهنجاری های اجتماعی و روانی و ارتباط نامشروع با جنس مخالف می گردند .

به گزارش خبرگزاری زنان ایران (ایونا) حسین سلیمان پور مقدم افزود : ارتباط نامشروع مرد و زن ، اعتیاد مرد ، ازدواج تحمیلی ، ندانستن روانشناسی زن ،دوستان مشوق فرد که باعث انحراف اخلاقی زن می گردند همه و همه دست به دست هم داده و آسیب اجتماعی به وجود می آورد .

وی خاطر نشان کرد : در این مواقع زن دچار شخصیتی دو گانه می شود که ثبات ندارد و در واقع دچار یک بی هویتی روانی می گردد که استرس فراوان را به دنبال دارد چرا که زن در این گونه موارد انرژی روانی بسیاری صرف می کند که بتواند این ارتباط را پنهان کند و مخفی کاری ها همراه با اضطراب و تشویش خاطر در او بسیار فراوان می شود .

سلیمان پور در خصوص رفتارهای این گونه زنان اظهار داشت : به محیط کار خود دیر می رسند در منزل و محیط کار پر خاشگرند و سرانجام زن به سوی سایر انحرافات از جمله اعتیاد ، مشروبات الکلی و روابط نامشروع کشیده خواهد شد .

وی گفت : از لحاظ جنسی ممکن است زن دچار حاملگی ناخواسته ، سقط جنین ، بیماری های هپاتیت ، ایدز و.. گردد که عاقبت خانواده دچار طلاق روانی خواهد شد و روابط مادر با فرزندان و با همسر دچار اختلال می گردد حتی ممکن است فرزندان گرایش به جنس مخالف را به راحتی ابراز کنند و انجام دهند .

سلیمان پور در پایان گفت: جلوگیری از ازدواج های اجباری و تحمیلی ، انجام مشاوره قبل از ازدواج ، آموزش مهارت های زندگی به زنان ، آموزش روانشناسی زن به مرد ، انجام فعالیت های جنبی (ورزشی ، فرهنگی ، هنری) می تواند به زنان هویت دهد و باعث شود که آنان کمتر به مردی جز همسر خویش فکر کنند .  

برگرفته شده از سایت ایونا

PageRank

/profile/6697944664/contact